وب دیزاینر

ارائه دهنده خدمات تحت وب

WebDesigner
الآن اینجا هستید:
صفحه اصلی » طراحی سایت » اینفوگرافیک » 69 نکته اساسی در طراحی سایت- قسمت پنجم: آینده

تبلیغات

69 نکته اساسی در طراحی سایت- قسمت پنجم: آینده

عرصه طراحی و توسعه وب نیز مانند هر رشته و شاخه دیگر در دنیای مجازی از تغییر و پیشرفت باز نمانده است. در این بخش توصیه‌هایی کارساز برای آنان که قصد دارند در این راه پیشگام و جلودار باشند و بمانند، آورده شده است.

  1. تست و به روز رسانی کنید

وقتی کار وبسایت تمام شد و کم کم آمار بازدیدکنندگان بالا رفت، زمان بیکار نشستن نیست. برای اطمینان حاصل کردن از فراهم آوردن تجربه‌ای بهینه برای مخاطب هدف خود و بالا بودن شاخصه نرخ تبدیل وبسایتتان، باید همواره در حال آزمودن چیزهای جدید و برطرف کردن اشکالات و به روز رسانی آنها باشید. تست‌های A-B یکی از رایج‌ترین این آزمون و تست‌هاست. وبسایت شما همواره می تواند بهتر از آنچه هست باشد.

  1. از دیگران یاد بگیرید

در هر کار و حرفه‌ای که باشید مطمئنا رقبای زیادی خواهید داشت. شما باید تمامی آنها را آنالیز و تحلیل کنید و از آنها یاد بگیرید. در عین حال نیم‌نگاهی هم به دیگر صنعت ها داشته باشید. به این می‌گویند “تفکر خارج از چارچوب معمول”، که درواقع به شما این امکان را می دهد ایده‌هایی ناب و پیشرو داشته به دست آورید که حتی به ذهن رقبایتان هم نرسیده است. همین جزئیات و تفاوت‌های کوچک است که یک مشتری بالقوه را وامی‌دارد شما را به جای رقیبتان انتخاب کند.

  1. پیشرو باشید

امروزه پیشرو بودن معنای جدیدی به خود گرفته است. پیشرو در صنعت کسی است که تجارتی شناخته شده را نمایندگی می‌کند و دانش و تجربیات خود را با دیگران نیز به اشتراک می گذارد. وقتی علم و اندوخته‌های خود را در اختیار دیگران نیز قرار می‌دهید، نه تنها مشتریانتان بلکه همه افراد خواهند دید که جایگاه شما به عنوان یک پیشرو ساختگی و بی‌جهت نیست. خواهند دید که شما دقیقا می‌دانید درباره چه دارید سخن می‌گویید و حتی بیش از قبل به شما و کسب و کارتان احترام خواهند گذاشت. راه‌های زیادی برای این کار وجود دارد، از جمله؛ وبلاگ شرکت، شبکه‌ها و رسانه‌های اجتماعی و یا پلتفرم‌هایی مثل لینکداین.

  1. متوقف نشوید

شاید فکر کنید زمانی که وبسایت شما تکمیل شد و همه چیز از جمله موتورهای جست و جو و شبکه‌های اجتماعی به خوبی برای وبسایت و شرکتتان کار کردند وقت این است که دست از کار بکشید و آن را رها کنید. اما توجه داشته باشید که مطمئناً رقبایتان دست روی دست نخواهند گذاشت و برای ارتقا دادن سطح فعالیت خود در اینترنت تلاش خواهند کرد. طولی نخواهد کشید که آنها از شما جلو می زنند و شما عقب می‌افتید. مهم نیست که چقدر از رقبایتان جلو هستید، همواره روی حضور خود در دنیای مجازی دقت نظر داشته باشید. چراکه پیشرو شدن در عرصه‌ای و پیشرو ماندن در آن دو استرتژی کاملا متفاوت از یکدیگر هستند.

  1. فناوری پوشیدنی

به جرأت می‌توان گفت که تقریبا غیرممکن است که دنباله‌رو تمامی فناوری‌های روز بود. گجت‌های پوشیدنی مانند عینک و ساعت به زودی همه جا به وفور یافت خواهند شد. ممکن است تجارت شما نیز از این فناوری‌ها و گجت‌ها نفع ببرد، پس وبسایت خود را برای آنها هم آماده کنید. همواره اطمینان حاصل کنید که وبسایت شما برای کابرانی که از چنین فناوری‌هایی استفاده می‌کنند نیز تجربه‌ای بهینه فراهم می‌آورد.

 

همچنین میتوانید قسمت چهارم نکات اساسی در طراحی سایت از طریق لینک زیر مشاهده نمایید.

برچسب ها:
اشتراک گذاری:
درباره نویسنده: محمدی نژاد

نظرات: